Konkurs „Wielkanoc Wczoraj i Dziś”

3 kwietnia 2019 r. odbyła się kolejna edycja konkursu „Wielkanoc Wczoraj i Dziś”. Zabawa miała zachęcić młodzież do rozszerzania wiedzy o regionalnych zwyczajach i obyczajach związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Uczniowie w 52 pytaniach mogli sprawdzić swoją wiedzę i dowiedzieć, dlaczego właśnie te święta są tak wyjątkowe.

Czytaj więcej

V Centralny Zlot Klas Mundurowych

13 maja 2019 w Chrząstowicach koło Opola odbył się V Centralny Zlot Klas Mundurowych.  W tych eliminacjach wojewódzkich biorą udział corocznie uczniowie klas mundurowych. W tym roku nasi uczniowie zajęli 2 miejsce. W skład naszej tegorocznej drużyny weszli: Julia Koroll – kapitan drużyny, Katarzyna Pszowska, Katarzyna Chrobak, Monika Zug, Wiktoria Polańska, Mateusz Sotor, Bartłomiej Łaskawiec, Rafał Schlappa i Mariusz Koteluk – przedstawiciele wszystkich profili klas mundurowych naszej szkoły: wojskowy, policyjny, strażacki i służby więziennej.     

Czytaj więcej

Szanowni Państwo

Rodzice, Uczniowie
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Strzelcach Opolskich

W związku z zapowiedzią podjęcia przez Związek Nauczycielstwa Polskiego akcji strajkowej od dnia 8 kwietnia 2019 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich obowiązuje doraźna organizacja zajęć obejmująca częściowe odwołanie zajęć wg informacji podanej dzień wcześniej. Z organizacją zajęć w dniu 8.04.2019 uczniowie zostali zapoznani w szkole. Informacja o organizacji zajęć w kolejnych dniach będzie umieszczana na stronie internetowej szkoły (www.ckziu-strzelce.pl) oraz na tablicy ogłoszeń dzień wcześniej do godziny 12.00.

Czytaj więcej

Monika laureatką Konkursu o św. Annie

W dniu 12.04.2019 roku na Wydziale Teologicznym odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów Szkół  Branżowych pierwszego stopnia. W konkursie udział wzięło 130 uczniów szkół branżowych naszej diecezji do etapu finałowego zakwalifikowało się 16 uczniów.

Czytaj więcej

Kolejny sukces uczennic CKZiU

W dniach 3 i 4 kwietnia 2019 roku uczennice naszej szkoły uczestniczyły w  finale XIII Franciszkańskiej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o świętym Maksymilianie Kolbe. Tegoroczna edycja koncentrowała się wokół treści Ewangelii św. Mateusza oraz przybliżała uczestnikom treść 54 audycji radiowych o życiu i działalności św. Maksymiliana.

Czytaj więcej

Klasa policyjno prawna w prokuraturze

W dniu 5 kwietnia 2019r uczniowie klasy policyjno – prawnej odwiedzili Prokuraturę Rejonową w Strzelcach Opolskich. Uczniów przywitała pani Iwona Kanturska – prokurator rejonowy oraz pan Piotr Kowalski – asesor prokuratury rejonowej.

Czytaj więcej

Super Technik Mechatronik

22 marca 2019 w Żaganiu odbył się IX Międzywojewódzki Konkurs o Tytuł Super Technika Mechatronika, gdzie debiutowała reprezentacja CKZiU w składzie P. Łazik, P. Richter i R. Jureczko.

Czytaj więcej

Dwa razy drugie miejsce

06.04.2019 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego odbyły się finały wojewódzkie Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. CKZiU w Strzelcach Opolskich reprezentowała drużyna w składzie: K. Kondziela, P. Richter oraz P. Kluba. 

Czytaj więcej

Łukasz w finale E(X)plory 2019

W lutym 2019r. ukazała się lista projektów zakwalifikowanych do finałów regionalnych Konkursu Naukowego E(x)plory i wiadomość, że z pośród 174 projektów z całego kraju do finałów regionalnych zakwalifikowano 144 projekty, a w tym dwa projekty uczniów CKZiU:

Czytaj więcej