Młoda krew ratuje życie

„MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE” to nazwa konkursu organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż. Jest to turniej skierowany do Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych, Pomaturalnych i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie. To oznacza, że promuje się placówki organizujące Akcje Krwiodawstwa. Nasza szkoła jest jedną z takich właśnie placówek.

Czytaj więcej

Obóz naukowy w Przysietnicy

Piotr Łazik, uczeń klasy 4 Tam CKZiU, w ostatnich dniach sierpnia uczestniczył w obozie naukowym w Przysietnicy k. Brzozowa  na Podkarpaciu, w ramach  projektu Akademia Astronomii i Fizyki finansowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w ramach programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Uczestnikami obozu była 40-sto osobowa grupa uczniów opolskich szkół oraz ukraińska grupa uczniów z Odessy.

Czytaj więcej

Ważna informacja dla zdających "starą" maturę

W roku szkolnym 2019/2020 egzamin maturalny w „starej” formule zostanie przeprowadzony po raz ostatni dla absolwentów technikum oraz technikum uzupełniającego dla dorosłych. Absolwenci ww. typów szkół, którzy w 2020r. nie zdadzą egzaminu maturalnego w „starej” formule, będą zobowiązani w 2021r. przystąpić do egzaminu maturalnego w „nowej” formule w pełnym zakresie.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020  w dniu 2.09.2019:

 1) godz. 8:15 spotkania uczniów klas 2-4 z wychowawcami w salach lekcyjnych

 2) godz. 8:15 uroczyste powitanie uczniów klas 1 szkół ponadgimnazjalnych  (sala gimnastyczna)

3) godz. 9:15 uroczyste powitanie uczniów klas 1 szkół ponadpodstawowych  (sala gimnastyczna)

Matematyczne spotkanie w Olsztynie

Euklides to Międzynarodowy Konkurs Matematyczny, organizowany przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Konkurs umożliwia uczniom sprawdzenie wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki przed obowiązkowym egzaminem maturalnym z matematyki.

Czytaj więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości uczestniczyli starosta strzelecki - pan Józef Swaczyna, przedstawiciele służb mundurowych, zakładów pracy, przewodniczący Rady Rodziców - pan Tadeusz Koteluk oraz rodzice nagrodzonych uczniów.

Czytaj więcej

Turniej o Puchar św. Jacka

Już po raz dwunasty na stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Strzelcach Opolskich odbywał się  Międzydiecezjalny Turniej Piłkarski o Puchar św. Jacka.  Święty Jacek, patron Metropolii Górnośląskiej pochodzący z pobliskiego Kamienia Śląskiego

Czytaj więcej