Uczniowie CKZiU w progach IX Muzy

                 Kultura współczesna nastawiona jest przede wszystkim na komercję i masowego odbiorcę. Coraz trudniej znaleźć wydarzenia, które można zaliczyć do kultury wysokiej. Wiedzą o tym nauczyciele języka polskiego w CKZiU, dlatego od początku roku szkolnego zabierają uczniów w „progi IX Muzy”.

Czytaj więcej

Ślubowanie klas mundurowych

W dniu 14.11.2019 odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas 1 mundurowych. Ślubowanie złożyło 108 kadetów z klasy wojskowej, policyjnej, penitencjarnej i strażackiej.

Czytaj więcej

Biblioteka 2.0

Pod koniec maja wiele osób pomogło wynieść rzeczy z biblioteki. W czerwcu skromnie funkcjonowała nasza biblioteka w sali nr 4. Po wakacyjnym remoncie przyszedł czas na reorganizację i porządki w nowym otoczeniu.

Czytaj więcej

Muzyczne spotkanie przy świecach

Wieczorem 25.10.2019 w naszej szkole zorganizowano „ Muzyczne spotkanie przy świecach”, podczas którego uczennice Marcelina Student i  Weronika Mierzowska oraz nauczyciel Krystian Grondes śpiewali nastrojowe piosenki między innymi Grupy Pod Budą, Czesława Niemena, Leonarda Cohena i Seweryna Krajewskiego.

Czytaj więcej

Martyna odebrała dyplom Stypendystów PRM

30 października 2019 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia zorganizowano wojewódzką uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Jak co roku, w gali udział wzięli przedstawiciele władz, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice oraz stypendyści.

Czytaj więcej

Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory już za nami!

W dniach 23-25 października 2019 absolwent CKZiU Łukasz Michalski brał udział w elitarnym Gdynia E(x)plory Week 2019-w wydarzeniu, na które czekaliśmy od kwietnia. Spośród 33 projektów badawczych młodych naukowców z całego kraju zostali wyłonieni laureaci finału Konkursu Naukowego E(x)plory.

Czytaj więcej

Annogórski rajd CKZiU

21.10. 2019r. uczniowie z klas 2Ta i 1Pam wzięli udział w rajdzie pieszym na Górę św. Anny. Była to już druga tego typu impreza. Ubiegłoroczna uświetniła rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wtedy też padła obietnica o kontynuacji tego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej

Bezpieczna szkoła - bezpieczna ewakuacja

24 października 2019r. o godzinie 10.05 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Op. miała miejsce próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur

Czytaj więcej