Matematyczne spotkanie w Olsztynie

Euklides to Międzynarodowy Konkurs Matematyczny, organizowany przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Konkurs umożliwia uczniom sprawdzenie wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki przed obowiązkowym egzaminem maturalnym z matematyki.

Czytaj więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości uczestniczyli starosta strzelecki - pan Józef Swaczyna, przedstawiciele służb mundurowych, zakładów pracy, przewodniczący Rady Rodziców - pan Tadeusz Koteluk oraz rodzice nagrodzonych uczniów.

Czytaj więcej

Turniej o Puchar św. Jacka

Już po raz dwunasty na stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Strzelcach Opolskich odbywał się  Międzydiecezjalny Turniej Piłkarski o Puchar św. Jacka.  Święty Jacek, patron Metropolii Górnośląskiej pochodzący z pobliskiego Kamienia Śląskiego

Czytaj więcej

Konkurs recytatorski

            Konkurs recytatorski w języku angielskim, to nowe doświadczenie, do którego zaprosiłyśmy młodzież CKZiU. Pragniemy rozbudzić motywację do nauki języków obcych, kształtować wrażliwość i wyobraźnię; popularyzować literaturę piękną, wzbogacać bierne i czynne słownictwo.

Czytaj więcej

Paszport turystyki

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie CKZiU realizowali wraz z nauczycielami przedmiotów turystycznych i WF projekt "Paszport turystyki".

Czytaj więcej

Podsumowanie Dekanalnego Konkursu Plastycznego

„Dobrze jest mieć przyjaciół w niebie – Mój Święty Patron”.

 W niedzielę 2.06.2019 w parafii św. Wawrzyńca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego o naszych świętych patronach. Uroczystość ta zbiegła się z Dniem Dziecka, dlatego świętowanie było podwójne… można powiedzieć potrójne gdyż był to także dzień wspomnienia konsekracji Kościoła św. Wawrzyńca czyli kiermasz.

Czytaj więcej

Wycieczka aktywnie

Klasa 3 technik mechanik i technik mechatronik postanowiła w tym roku spędzić czas wycieczki bardziej aktywnie. Zaczęli 28.05.2019 spływem kajakowym po Małej Panwi. Po 12 km w kajaku w niesprzyjającej aurze przyszedł czas na krótki odpoczynek oraz dalszą rywalizację.

Czytaj więcej

Zaproszenie na Turniej Św. Jacka

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na XII Miedzydiecezjalny Turniej Piłkarski o Puchar św. Jacka, który odbędzie się w środę 12 czerwca 2019 roku na stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Strzelcach Opolskich (ul. Strzelców Bytomskich 2a). 

Czytaj więcej

KoZaK koniec sezonu 2018/2019

W piątek 24.05.2019 było ostatnie, dziewiąte w tym roku szkolnym spotkanie KoZaKów - zapaleńców sztuki kulinarnej z klasy 1 Tg. Był to dobrze wykorzystany czas z możliwością poznania ciekawych technik sporządzania potraw i wykazania się  swoimi umiejętnościami.

Czytaj więcej

Eureka!!!

Zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Eureka” 2019, który odbył się 11 marca 2019r. w CKZiU. Z pośród jedenastu osób biorących udział w tym popularnonaukowym konkursie czworo uczniów zdobyło dyplom wyróżnienia.

Czytaj więcej

V Centralny Zlot Klas Mundurowych

13 maja 2019 w Chrząstowicach koło Opola odbył się V Centralny Zlot Klas Mundurowych.  W tych eliminacjach wojewódzkich biorą udział corocznie uczniowie klas mundurowych. W tym roku nasi uczniowie zajęli 2 miejsce. W skład naszej tegorocznej drużyny weszli: Julia Koroll – kapitan drużyny, Katarzyna Pszowska, Katarzyna Chrobak, Monika Zug, Wiktoria Polańska, Mateusz Sotor, Bartłomiej Łaskawiec, Rafał Schlappa i Mariusz Koteluk – przedstawiciele wszystkich profili klas mundurowych naszej szkoły: wojskowy, policyjny, strażacki i służby więziennej.     

Czytaj więcej