17 Lutego 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata,
Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty,
Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew,
Zbyszko
Do końca roku zostało 318 dni.
EFS PDF Drukuj

W roku szkolnym 2005/2006 otrzymaliśmy dwie nowej generacji pracownie komputerowe z projektu MEN przy współfinansowaniu Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) Unii Europejskiej.  Pracownie znajdują się w budynku Warsztatów Szkolnych.

  

W każdej z pracowni jest serwer z systemem Microsoft Small Business Server 2003 Premium Polish, 15 bogato wyposażonych stanowisk komputerowych z zainstalowanym m.in. systemem operacyjnym MS Windows XP PRO PL i pakietem biurowym Office Pro 2003. Oprócz tego otrzymaliśmy komputery, dwie drukarki i dwa skanery do pracowni multimedialnej – Mediateki.

  


Każdy zestaw komputerowy składa się z  17 calowego monitora LCD, myszy optycznej, słuchawek, mikrofonu oraz napędu FDD i COMBO, a dodatkowo w każdej pracowni jeden komputer posiada głośniki i nagrywarkę DVD.  Każda pracownia została zaopatrzona w drukarkę sieciową, skaner, laptop oraz rzutnik multimedialny.

  


Jak można się przekonać sprzęt jest nowoczesny, zapewniający doskonałe warunki pracy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Udział w projekcie, który był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego wymagał przeszkolenia nauczycieli naszej szkoły w zakresie stosowania technologii komputerowej na swoich przedmiotach. Dzięki pozyskanej pracowni nauczyciele mają możliwość wykorzystania komputera na swoich przedmiotach.

W roku szkolnym 2006/2007 nasza szkoła brała udział w projekcie „Wyposażenie CKU, CKP i szkół zawodowych w stanowiska do egzaminów zawodowych” także współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego i otrzymała sprzęt technodydaktyczny  w ramach jego realizacji.  Dzięki temu Zespół Szkół Zawodowych nr 1 może przeprowadzać egzaminy zawodowe w zawodach ślusarz, operator obrabiarek skrawających.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.