17 Lutego 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata,
Franciszek, Izydor,
Julian, Konstanty,
Łukasz, Niegomir,
Sylwin, Zbigniew,
Zbyszko
Do końca roku zostało 318 dni.
Uczniowie z klasą PDF Drukuj

  

"Uczeń z klasą"
- podsumowanie akcji 14 czerwca 2007


        14 czerwca 2007 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Op. odbyło się uroczyste zakończenie programu "Uczniowie z klasą". O tytuł "Ucznia z klasą" ubiegało się 45 uczniów, którzy tworzyli 12 zespołów realizujących odrębne projekty. Koordynatorem programu "Uczeń z klasą" w ZSZ nr 1 była pani Anna Sewruk. Nauczycielami opiekującymi się poszczególnymi zespołami byli wicedyrektor pani Mirosława Stańczak, pani Izabela Bartoszek, pani Adriana Kraik, pani Anna Sewruk, pani Grażyna Stone, pani Monika Wilde-Zdobylak, pan Grzegorz Łukasik, pan Wojciech Majowski oraz pan Leszek Szymaniec.

        W ramach programu - uczniowie biorący w nim udział, od początku roku szkolnego pracowali nad realizacją zadań, które wyznaczyli sobie na początku roku szkolnego. Swoją pracę dokumentowali na blogach publikowanych w Internecie na stronie www.szkolazklasa.pl. Zobowiązani byli również do śledzenia wysiłków innych szkół i komentowania ich pracy.Efektem końcowym realizacji projektów uczniowskich były prezentacje publikowane w Internecie. W kwietniu zakończone zostały prace, a Komisja "Szkoły z Klasą" rozpoczęła sprawdzanie prezentacji, którego celem było przyznanie tytułów "Ucznia z klasą". 10 zespołów uczniowskich ukończyło pomyślne program i uzyskało tytuł.

        Uroczystość zakończenia akcji rozpoczęto od zaprezentowania uczniów ZSZ nr 1, którzy uzyskali zaszczytny tytuł "Ucznia z klasą", a także przedstawienia w formie prezentacji multimedialnej zrealizowanych przez nich projektów. Byli to:
Ilona Winiarczyk, Małgorzata Nieświec, Iwona Klich - w projekcie NUMEROLOGIA STOSOWANA pokazały, że matematyka nie musi być postrzegana jako trudny i nudny przedmiot, ale może być tematem dobrej zabawy.                       

        Dominik Wilczek, Zbigniew Horoszczak, Dawid Ceber - w projekcie FIRMY BRANŻY TSL W PROMIENIU 15 KM od Strzelec Opolskich zbadali obecność firm transportowo-spedycyjnych w okolicy Strzelec Opolskich i stworzyli ich bazę danych. Helena Moczygęba, Paweł Giełzak, Sabina Skrzydeł, Zbigniew Horoszczak,

        Dominik Wilczek, Katarzyna Ostafińska w projekcie WIELKIE ŚLADY MAŁEJ HISTORII odkrywali pamiątki po wielkich wydarzeniach rozgrywających się często bardzo daleko, ale w jakiś sposób związanych z naszym regionem.

        Aleksandra Zyzik i Marcin Burcek w projekcie SŁOWNIK Stworzyli leksykon naszej szkoły zawierający najbardziej charakterystyczne pojęcia i hasła związane z ZSZ nr 1 zebrane w formie krótkich, encyklopedycznych opisów.

        Helena Kubika, Monika Piechaczek, Monika Berger w projekcie FRAKTALE opisały fraktale oraz wyszukiwały w otaczającym nas świecie obiekty o budowie fraktalnej.

        Katarzyna Mańka i Marta Rother w projekcie TOUCH THE SKY pokazały jak można wolny czas wypełnić bezinteresowną pracą na rzecz potrzebujących.

        Ewelina Sikora, Barbara Sznura, Remigiusz Gajda i Mariusz Szopa w projekcie MŁODY PRZEDSIĘBIORCA stworzyli prezentację multimedialną dotyczącą zakładania firmy, która została przedstawiona w trakcie zorganizowanego przez uczniów "Dnia Młodego Ekonomisty".

        Monika Warzecha i Barbara Zwiech w projekcie MŁODY EKONOMISTA zorganizowały Dzień Młodego Ekonomisty i zapoczątkowały tym samym nową tradycję spędzania Pierwszego Dnia Wiosny przez ekonomistów.

        Magda Maseli, Ktarzyna Jacek, Aleksandra Kuźnia, Mariusz Misz, Tomasz Radziej i Grzegorz Nowak w projekcie MUZA W SZKOLE uświetniali swoimi występami muzycznymi wiele uroczystości i wydarzeń szkolnych.

        Następnie uczniowie zrelacjonowali pobyt z Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Warszawie zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, gdzie mieli oni okazję zaprezentować efekty swojej całorocznej pracy, a ich projekt spotkał się z dużym uznaniem.

        W dalszej części uroczystości głos zabrał Dyrektor Szkoły pan Eugeniusz Szymaniec, który przypomniał o tym, że szkoła nie po raz pierwszy uzyskuje zaszczytny tytuł. ZSZ nr 1 należy przecież do Klubu Przodujących Szkół, posiada tytuł "Szkoły z klasą" dla Technikum i Liceum Profilowanego, a także uczą w niej "Nauczyciele z klasą". Następnie Dyrektor wręczył dyplomy uczniom i ich opiekunom.

        Ponadto wszyscy uczestnicy imprezy, mieli okazję zobaczyć zmontowany przez pana Krzysztofa Kalisza film z obchodów Dnia Młodego Ekonomisty prezentowany w trakcie Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Warszawie.

        Na zakończenie uczniowie z klasą podziękowali nauczycielom opiekunom za poświęcony czas, wyrozumiałość i stwarzanie możliwości rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Zapraszamy na  Blogi "Uczniów z Klasą"


Izabela Bartoszek

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright 2019 CKZiU Strzelce Opolskie.