Martyna, Patrycja i Sylwia zdobyły indeksy Politechniki Warszawskiej!

Z radością informujemy o wielkim sukcesie grafików Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich na arenie ogólnopolskiej.


Martyna Czekała, Patrycja Sobawa i Sylwia Flasz uzyskały tytuły „Wyróżnionych Finalistów” V Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Konkurs składał się z trzech etapów. Łącznie wzięło w nim udział 500 uczniów ze szkół średnich z całej Polski. Do finału, który odbył się 15 marca br. zakwalifikowało się 37 uczestników konkursu, a wśród nich trzy nasze uczennice.

Graficzki zaprezentowały się rewelacyjnie! W etapie finałowym potwierdziły bardzo wysoki poziom wiadomości dostając się do ścisłej finałowej szesnastki, która uzyskała tytuły „Wyróżnionych Finalistów”. Tym samym nasze reprezentantki zdobyły indeksy na studia realizowane na kierunku Papiernictwo i Poligrafia na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, poza normalną procedurą konkursową. Warto dodać, że Patrycja oraz Sylwia są tegorocznymi maturzystkami i być może skorzystają z propozycji warszawskiej uczelni. Martyna jest dopiero w klasie drugiej jednak uprawnienia, które otrzymała obowiązują w roku uzyskania świadectwa dojrzałości, więc politechnika będzie na nią czekać.
Nasze super trio oprócz nagrody głównej otrzyma dyplomy i nagrody od sponsorów.

Po zakończeniu konkursu, finaliści, ich opiekunowie i zaproszeni goście odbyli wirtualną (online) wycieczkę po Zakładzie Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji PW. Władze uczelni i studenci (laureaci poprzednich edycji) przedstawili kierunek poligraficzny i zaprezentowali specjalistyczne labortatoria.
Konkurs okazał się nie tylko wspaniałą przygodą, ale także otworzył przed uczennicami drzwi
do przyszłej kariery pokazując jednocześnie, że warto się uczyć teorii. Brawo!

                                                                                                                                Grzegorz Łukasik